Sarawak Assistant Medical Officer Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Penolong Pegawai Perubatan Sarawak

HomePortalGallerySearchLatest imagesRegisterLog in
Navigation
 Portal
 Forum
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Latest topics
» Klinik warga Emas
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSun Jun 14, 2009 4:19 am by PPP BorhanDalat

» BERITA BERGAMBAR DARI KK NANGA SEMAH, DARO
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSun Jun 14, 2009 4:01 am by PPP BorhanDalat

» Elaun RM 1500, 1000, 500- APA KATA PPP SARAWAK? LAYAK ATAU TIDAK?
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 9:23 pm by musrgmude

» KLINIK INTEGRASI
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 5:25 pm by wreig

» Salam lelenggau
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 2:51 pm by deresa_mit

» KALAU ANDA JADI KETUA PENOLONG PEGAWAI PERUBATAN SARAWAK????
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 1:12 pm by deresa_mit

» MASA DEPAN PPP
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeTue Jun 09, 2009 12:09 pm by Ndan6192

» SELAMAT HARI GAWAI DAYAK 2009
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat May 30, 2009 12:49 pm by cloud

» All Maybank Account Holders / Semua Pemegang Akaun Maybank
ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri May 29, 2009 9:44 pm by onesu

Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

ceritera macam macam ragam

Go down 
apai bidah
Rie@HeartBreak7
Jay
wreig
Uchu Beliau
Ghost Rider
10 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male
Number of posts : 481
Job/hobbies : PPP U29
Humor : HA!HA!HA! Gelak kan dia..

ceritera macam macam ragam Empty
PostSubject: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeThu Feb 05, 2009 9:46 pm

perbualan telefon

Kring kring!! kring kring!!!

AMO(Saya): Hello,

Cikgu(Suami Pesakit): Hello! Rendy kah?

AMO: Ya, apahal?

Cikgu: Ni.. saya ada bawa orang sakit ni.. saya kat depan klinik dah..cepat turun tengok!

AMO: Org sakit? siapa sakit? sakit apa?

Cikgu: ni bini saya sakit.. dia sakit tengkuk, lama dah sakit sekarang tak tahan lagi.. turun tengok sekarang.

AMO: Sakit tengkuk??? Ohh.. awak dah panggil pelatih saya kat berek tepi klinik tu ke?

Cikgu: Mana? tepi klinik mana?

AMO: berek kat tepi klinik sebelah tempat parking Ambulan tu.. Panggil dia orang dulu ya..

Cikgu: saya sudah HON tadi! takde orang keluar pun!!

AMO: Kitak main HON HON memang orang tak layan.. cuba kita pergi ketuk pintu betul2!

Cikgu: saya sudah hon.. memang takde orang..saya dah kat depan klinik ni. turun saja..

AMO:cuba pergi ketuk pintu.. kita hon memang sik dilayan. ada mereka dalam tu.. biasanya kami kat sini kalau orang hon hon tu memang tak dilayan.

Cikgu: habis tu kita mau saya pergi beri salam dulu, pergi ketuk pintu, pergi cium tangan sembah kita baru kita mau layan la???!!!

AMO: (terkejut) jangan cakap macam tu.. kita hon takde orang nak tengok..

Cikgu: Arghhh!! KITA ORANG DRESA memang macam ya MALAS. kita sendiri tak dapat turun kah??

AMO: saya dapat turun, tapi kita panggil la pelatih saya dulu. sakit tengkuk saja biarlah dia orang yg tengok dulu..

CIKgu: OK saya panggil dia orang, dengar tak bunyi HON saya?? Talde orang pun keluar?? turun saja lah.

AMO: OK OK saya turun ni. tunggu saja sekejap..

saya pun turun ke klinik, dalam perjalanan saya nampak ada pun pelatih saya kat berek juga sedang turun ke klinik.. saya buka pintu depan dan melihat ke arah pesakit(masih dlm kereta ketika itu) dan juga suaminya yg baru keluar dari kereta. (ikuti perbualan seterusnya)
Perbualan di klinik

AMO: kita kah? kita main HON HON orang macam tu memang la takde org peduli.. cuba lah pergi panggil betul2 ke rumah.

Cikgu: kita orang mau saya pergi beri salam dulu la? pergi ketuk pintu dan cium tangan sembah kita orang baru kita mau layan? macam tu ke cara nya?

AMO: bukan macam tu, tapi sekurang kurangnya kita pergi la ketuk pintu ke rumah. Habis mana orang sakit? mana yang emergency sangat tu? ( isteri cikgu keluar dr kereta sambil memegang tangan anaknya dan nampak sihat malah berjalan dengan selamba dan bersahaja)

Cikgu: tengok la bini aku! nya sakit tengkuk! mana tau tinggi darah ke apa ke macam mana kalau dia mati!!!

AMO: takde pun teruk sangat saya tengok. takde emergency pun.. (bini dia relek saja tak nampak macam org sakit pun)

Cikgu: Ehh! saya datang sini mau berubat layan sajalah.. kalu saya mau saya boleh pergi mana2 saya suka.. saya banyak duit la (sambil menunjuk dompetnya) saya boleh pergi ke hospital sarikei, boleh pergi saratok.. kereta besar hilux saya ada tu.

AMO: habis tu kenapa tak pergi sarikei saja? pergi lah kalau awak mau.

Cikgu: betul ni? betul? awak kenal ke saya? saya ni cikgu tau tak.. cikgu kat sekolah SK Supok tu.. banyak orang kenal saya, lama dah saya tinggal kat roban ni.. bala saya banyak yg pangkat besar...

AMO: pergi saja lah. terpulang la dengan awak.

Cikgu: ok saya pergi.. ingat awak. saya pergi sarikei sekarang, esok saya pergi saratok (PKD) saya buat komplen.

AMO: pergi la. suka hati awak la nak komplen ke apa ke. terpulang saya tak kisah benda tu.

Cikgu: awak jangan main2!! ingat kamu bertiga!! ( menuding jari kearah saya dan dua orang PPP pelatih yg bersama saya ketika itu) saya ni cikgu, duit saya banyak.. gaji saya lebih besar dr gaji dresa.. kita org dresa bukan ada apa2 pun.. gaji saya lebih besar. awak kerja under kerajaan siapa bayar gaji awak? kerajaan juga yg bayar.. saya pun kerajaan juga bayar.. takde guna oncall kalu tak mau tengok orang sakit.. kalau org rumah panjang/ orang kampung datang pun kamu tak layan ke??

AMO:orang kampung/ org rumah panjang pun tau juga pergi ketuk pintu, takde pun main hon hon macam awak.. dia orang tau lagi cara yg betul.

Cikgu: ahh!! takde guna awak oncall.. nak saya padam saja nama awak kat papan tu?!! nak!!? ( sambil memegang payung dan menuding ke arah saya dengan payung tu)

AMO: suka hati awak la!! ( saya pergi dan masuk kedalam klinik, malas nak layan sebab kalau dilayan makin menjadi jadi org macam tu)

Pelatih PPP: bukan macam tu cikgu..biasanya org tak hon.. biasanya org pergi kerumah bercakap dulu dan minta tolong dan terangkan kes apa emergency ke bukan emergency.

Cikgu: APA! cikgu cikgu..!!! kamu dresa memang macam tu saja.. saya lebih besar dari kamu. ingat kamu semua.. jaga la.

(kebetulan datang pesakit lain seorang cikgu juga yang mengajar di SMK Kalaka) datang untuk check HPC

Pelatih PPP: tengok cikgu ni..mengandung datang klinik awal pagi tadi pun tau juga pergi rumah ketuk pintu buat cara betul.. awak sihat..bini pun bukannya sakit sangat pun takkan lansung tak nak keluar pun dari kereta tu. takkan awak nak kami bentang permaidani kat sini??

AMO: dah.. dah.. masuk saja kita org.. jangan layan sangat orang macam tu, biar dia pergi.. nanti kalo dilayan makin jadi.

maka pelatih saya pun masuk dan CIkgu tersebut pun pergi. kejadian tersebut berlaju hari ni. 05/02/09 pukul 6.30pm ke pukul 7pm (petang) saya dan pelatih pun melayan pesakit yg kedua..

macam mana kawan2? macam tu kah sifat penjawat awam yg profesional? macam tu kah sifat seorang guru? macam tu kah sifat seorang yg kita amanahkan untuk mendidik anak kita disekolah? saya bukan apa,, saya tak nak marah atau melenting tak tentu pasal.. tapi perkataan yg digunakan oleh cikgu tersebut bersifat menghina, tidak hormat, tidak rasional, tidal profesional dan agresif terhadap saya sendiri, pelatih saya, profession saya malah jabatan saya.. bunyinya sombong sekali.. menyatakan yg dia banyak duit dan gajinya lebih besar..

apa yg saya cuba terangkan pada dia hanya supaya dia tidak hon jika memanggil staf dan apalah salahnya dia keluar dari kereta dan pergi kerumah pelatih yg terletak paling dekat dengan klinik malah terletak di tepi klinik saja. saya tak kisah sangat malah saya mungkin boleh lupakan apa yg dikatakannya dalam perbualan telefon dengan saya jika kes tersebut benar benar kes kecemasan.. tapi sakit tengkuk sahaja? dah lama pulak tu. dah tu datang lepas ofis hour pulak.. setahu saya cikgu kerja paling lambat pun sampai pukul 3pm ( saya tau sebab mertua saya pun cikgu)

saya bercakap betul dengan dia dan dengan nada suara yg selamba sahaja tapi dia melenting tak tentu pasal.. naik marah.. tak tau la apa masalah sebenar org cam tu. tetapi mengikut cerita pesakit kedua yg datang tu yg juga cikgu dia cakap yg org tu memang macam tu malah mungkin lepas minum agaknya..

ala tak payah nak cerita panjang lagi.. kawan2 nilai la sendiri tindakkan saya ini.. pada pendapat saya saya bertindak betul malah saya tidak pun meninggikan suara ketika bercakap masa tu.. mengenai dia mau komplen tu pulak saya tak kisah sebab saya tau saya betul dan kalo dia komplen pun saya juga akan komplen dia.. saya akan tulis surat kepada guru besar sekolah tempat dia mengajar dan beritahu yg dia agresif, bersifat menghina, tidak menghormati pada ketika itu.

lol! maka cerita ni akan terpahat sebagai salah satu kenagan yg tidak akan saya lupakan semasa bertugas di KK. pengalaman yg bermakna ni.. lain kali kalau orang buat macam tu lagi siaplah.. saya pakai tangan terus..

lol! dont try this at home!!
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male
Number of posts : 739
Job/hobbies : DRESSA KAMPUNG 81
Humor : CAKAP TAK SERUPA BIKIN

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri Feb 06, 2009 4:50 am

Evil or Very Mad Twisted Evil
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male
Number of posts : 1488
Job/hobbies : Ngirup belama

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri Feb 06, 2009 11:20 am

Moral nya : Ryan sebenarnya ngai dikangau ngena HON ajak.. msti ka ketuk pintu
satu G... Penyakit tengkuk nya ukai pun kes kecemasan,,, ulih dianjung maya OH. ataupun laban cikgu nya mayuh duit,, anjunglah ke Timberland Kuching, Normah ka... mana2 aja ka mahal
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri Feb 06, 2009 1:17 pm

AKU SETUJU........NDA HORMAT KTAI..NYA DASAR PANDANG KE BARAT....T KTAI,KETUK JA PINTU T KA TULUNG......
Back to top Go down
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri Feb 06, 2009 2:34 pm

bukan apa.. berek aku jauh dr klinik.. org hon memang aku sik dengar.. bukan itu saja berek student aku yg dekat ngan klinik pun sik juak sidak dengar hon kereta. ada dengar pun diaorang ingat moto dr jalan raya sebab klinik memang kat tepi jalan. lagipun nya main hon hon macam ya nampak sangat sik hormat.

apa lah salahnya dengar saja teguran/ nasihat saya pada mulanya. saya tegur suruh dia jangan hon dan saya suruh dia pergi betul ke rumah ketuk pintu tapi dia melenting pulak naik marah.. apa ke jadahnya org macam ya??
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri Feb 06, 2009 3:27 pm

nya mh dikumbai orang DASAR MAPA KA RAU
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri Feb 06, 2009 6:50 pm

dasar nda nemu minta tulung,,,,,,,,,,,,, Very Happy
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male
Number of posts : 2315
Humor : make it's life easy

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeFri Feb 06, 2009 10:03 pm

nama aja pengajar...untak engka ba pala patong...kumbai io duit io nya ulih meli pengerai....amai betul munyi Wrieg....namo meh nganjung ke klinik mit baka nya...ngemedis ati aja....
Back to top Go down
http://jamainambang.blogspot.com/
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 10:36 am

dont worry kawan2 saya sudah buat aduan terus kepada kementerian pendidikan melalui email. selain itu saya juga akan buat laporan polis kerana percakapan dia bersifat ugutan. dia mahu merobohkan harta kerajaan/ klinik dan juga mengugut kami dengan menudingkan jari dan objek panjang kearah kami.
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 11:28 am

itu yg dia dapat....nice.
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 9:04 pm

saya sokong nya..bior cda rasa ga
Back to top Go down
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 9:08 pm

tq tq utk sokongan anda!!!
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 10:19 pm

JANGAN BG MUKA.......KTA D PIHAK YG BETUL......
Back to top Go down
Rie@HeartBreak7
Moderator
Rie@HeartBreak7

Male
Number of posts : 1482
Job/hobbies : AMO U29

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 10:25 pm

cikgu tu:

1). school high2, stupid not complete.

2) 'gaji' ja besar, otak kecik. (ada otak ka org mcm tu?)

3) bodoh!!
Back to top Go down
Rie@HeartBreak7
Moderator
Rie@HeartBreak7

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 10:26 pm

buduh! enti aku da ku jangkam org bansa nya.
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 10:29 pm

IYA INGAT KTAI TAKUT KE IYA.....CDA LBH D PANDANG BERBANDING KTAI.....MAYB NYA NGASOH CDA SUKA ATI.
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 10:32 pm

MENTANG2 CDA D PANDANG MULIA......BRI PENGAJARAN NGAU CDA......
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSat Feb 07, 2009 11:18 pm

nya meh utai diajar ia ngagai anak io.......
Back to top Go down
Rie@HeartBreak7
Moderator
Rie@HeartBreak7

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSun Feb 08, 2009 10:55 am

org baka nya stupid! nemu nganu org, nda nemu diri KULUP!!
Back to top Go down
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSun Feb 08, 2009 3:41 pm

tidak saya nafikan yg profession perguruan adalah profession yg mulia dan siapalah kita PPP yg hina di mata mereka. TETAPI profession yg mulia belum menentukan individu tersebut seorang yang mulia. dia itu cuma mencemarkan sahaja profession perguruan.
hanya ada satu sebab saya tidak mahu bertekak panjang lebar dengan cikgu itu pada hari tersebut, ini kerana saya tidak mahu menurunkan darjat saya, menurunkan kehormatan saya mencemarkan nama baik PPP serendah dia mencemarkan nama profesion perguruan. hina sekali jika saya buat begitu.
lagipun beliau bertindak cara bodoh dan saya pula bertindak rasional dan licik. beliau mungkin rasa puas dan menang kerana memarahi, mencaci dan menghina kami tapi saya yg akan ketawa di akhir sekali bila kementerian pendidikkan menyoal tindakan dia malah saya akan ketawa lebih lagi bila polis mencari dia dalam masa terdekat ini. bukan untuk tangkap la tapi untuk memberi peringatan. kerana saya cuma membuat laporan polis untuk peringatan pertama terhadap dia.biar dia rasa bila cari pasal dengan saya.
mungkin dia akan cuba berkonfrontasi atau cari gaduh dengan saya nanti bila KP dan polis sudah menyoal dia. TAPI dont worry geng. saya dah bersedia.. saya sudah ada plan.. saya sudah ada videocam untuk merakam sebarang kemungkinan yg akan berlaku. malah bila dia pergi cari saya diklinik nanti mungkin saya akan sengaja biar diri dipukul atau ditumbuk TETAPI saya akan pastikan semua itu dirakam dalam videocam. boleh juga dijadikan bukti nanti.. dan kalu bukti dah sekuat itu.. berkemungkinan besar ia boleh menyebabkan dia hilang pekerjaan.. tengok dia banyak duit ke nanti bila dah takde kerja.. tapi itu cuma kemungkinan sajalah. mungkin juga lepas diwarning polis dia terus takut dan berdiam diri. apapun kita tunggu dan lihat.
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSun Feb 08, 2009 6:08 pm

aku sokong
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSun Feb 08, 2009 9:56 pm

enda ia berani....orang bakanya.. cakap aja lebih....
Back to top Go down
Uchu Beliau
Senior Forumer
Uchu Beliau

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeSun Feb 08, 2009 10:41 pm

ni bla tok.............. Sleep Sleep Sleep ka?
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeMon Feb 09, 2009 1:04 am

bedau...nyadi guard....cuti pagila...hihihi
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitimeMon Feb 09, 2009 4:20 pm

Ghost Rider wrote:
dont worry kawan2 saya sudah buat aduan terus kepada kementerian pendidikan melalui email. selain itu saya juga akan buat laporan polis kerana percakapan dia bersifat ugutan. dia mahu merobohkan harta kerajaan/ klinik dan juga mengugut kami dengan menudingkan jari dan objek panjang kearah kami.

Ulih scan lalu bantai ka dito salinan Laporan Polis d Parrr
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: ceritera macam macam ragam   ceritera macam macam ragam I_icon_minitime

Back to top Go down

ceritera macam macam ragam
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Rahsia Lelaki dan Ragam
» Macam mana nak pergi Offshore?
» LOCUM PATUT DI LAKSANAKAN MCM DR (RM 80) SEJAM....MACAM MANA?