Sarawak Assistant Medical Officer Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Penolong Pegawai Perubatan Sarawak

HomePortalGallerySearchLatest imagesRegisterLog in
Navigation
 Portal
 Forum
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Latest topics
» Klinik warga Emas
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeSun Jun 14, 2009 4:19 am by PPP BorhanDalat

» BERITA BERGAMBAR DARI KK NANGA SEMAH, DARO
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeSun Jun 14, 2009 4:01 am by PPP BorhanDalat

» Elaun RM 1500, 1000, 500- APA KATA PPP SARAWAK? LAYAK ATAU TIDAK?
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 9:23 pm by musrgmude

» KLINIK INTEGRASI
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 5:25 pm by wreig

» Salam lelenggau
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 2:51 pm by deresa_mit

» KALAU ANDA JADI KETUA PENOLONG PEGAWAI PERUBATAN SARAWAK????
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeWed Jun 10, 2009 1:12 pm by deresa_mit

» MASA DEPAN PPP
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Jun 09, 2009 12:09 pm by Ndan6192

» SELAMAT HARI GAWAI DAYAK 2009
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeSat May 30, 2009 12:49 pm by cloud

» All Maybank Account Holders / Semua Pemegang Akaun Maybank
Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeFri May 29, 2009 9:44 pm by onesu

Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!

Go down 
Ghost Rider
wreig
andy82
Jay
babaitoni2006
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
babaitoni2006

babaitoni2006

Number of posts : 19

Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! Empty
PostSubject: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeThu Aug 07, 2008 5:01 pm

Alooooooooohaaaa geng-geng PPP semua. Sini nak kongsi sikit pasal topik ni. Nak tengok apa komen kita orang.
1. Kenapa ramai PPP kalau dah jadi senior selalu LUPA DARATAN !! Tak ingat asal usul. Tak pernah tolong cuma MENGANOK saja.
2. Semua kerja kena ikut telunjuk dia saja...pendapat kita tak pernah di dengar.
3. Selalu di dengar "Saya dah tua...apa duli lah ngan kita orang...janji aku trima gaji jak".
4. Pilih kasih...BIROKRASI

Kenapa perkara begini selalu terjadi dengan PPP. Kalau macam ini mana nak maju wahai PPP.
Basketball Tolong lah...kalau dah berpangkat tu jangan lupa darimana asal. MENASIHAT JANGAN MENENGKING !!!!!!!! Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male
Number of posts : 2315
Job/hobbies : PPP U29
Humor : make it's life easy

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeThu Aug 07, 2008 9:42 pm

bounce Memang tak dapat dinafikan... dalam mama jabatan sekali pun.....masalah ni macam memang berlaku.... tapi yang sedihnya....ianyan berlaku dalam profession kita????....bila dah di atas dan mendonggak langit.... tak tunduk kebawah lagi.....lupa di tempat diri jatuh...di bumi....kalau nak asyik mengarah saja tidak berguna....dan selalu nak menganok saja...memang tak patut....Pokoknya kita adalah PENOLONG PEGAWAI PRUBATAN.....yang bezanya...tugas dan tanggungjawab....
Bagi pendapat saya.... kita sebagai anggota di akar umbi.... harus menilai arahan... senoir yang macam ni....
bagi saya.... saya tidak peduli... kita buat kerja kita...... berpandukan KK Management dan SOP...buat apa yang mesti di buat setiap bulan.... tercapai dan tercapai target....bukan masalahnya.....kita bekerja bukan untuk "Senoir" tu.... tapi untuk pelanggan kita....kalau yang kita buat tu memang betul.... teruskan.... walaupun salah di mata dia.....seorang senoir... tidak patut besikap demikian...

Mungkin... juga isu balas dendam.... tak tahu lah.....sebab...dia mungkin dulu...di buat macam tu........tapi tanyalah diri sendiri.....kalau kita...tak mahu diperlakuakn begitu..... jadi kita jangan melakukan perkara sebegitu dengan orang lain..... walau dimana kedudukan kita.....

"pilih Kasih"...... ini masalah yang sukar kita bayangkan.......sebab ianya sesuatu yang sujektif
I suka U...I tolong U.... i ambil ikut kursus, ikut ini, ikut itu... dan bermacam lagi....kita yang dia tak suka dipinggirkan......dan malah ke marah......masalah kita pun dia tak indah.....ada udang sebalik batu!!!
kalau masalah ini berlaku berterusan dalam organisasi kita.... alamatnya PPP akan hancur.....
Jadi mari lah kita PPP yang zaman baru ini...... mengambil iktibar dari masalah ini....ambil sebagai tauladan sebab kita juga akan menjadi "SENOIR" nanti...........
bounce bounce
Back to top Go down
http://jamainambang.blogspot.com/
andy82

andy82

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeThu Aug 07, 2008 10:30 pm

hallo kengkawan semua....
isu ni gua pernah story dulu... mmg banyak golongan PPP yg bila dh naik pangkat, terus lupa diri...
kepada sesiapa PPP u29 yg bakal nak naik pangkat, ingatlah kat mana lu org dulu...
mmg ada SAMO yg slalu pilih kasih.. yang rapat dgn dia, yg pandai bodek dia senang la... kalau yg bukan kaki bodek, susah la...
ada jugak yg xpernah nak endah masalah org2 bawahan... kalau ada org bawahan yang xbuat kerja, x semestinya dia malas, mungkin dia ada masalah lain.. tlg la tanya dulu masalah dia, jgn terus nak marah2... siasat dulu....
x semua org bawahan yg xdimarah akan naik kepala, ada juga yg bila dimarah makin naik kepala...
kepada PPP yg "berpangkat", tlg lah dengar masalah org2 bawahan mcm kami ni.....
gua tahu dlm portal ni banyak SAMO, mintak maaf banyak2 cip2 sekalian... ini bukan nak mengata, cuma nak kan keadilan... jgn sisihkan kami org2 bawahan...
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male
Number of posts : 1488
Job/hobbies : Ngirup belama

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeFri Aug 08, 2008 9:54 am

Tak semua PPP yang jadi senior mcm ia,, tapi tidak dinafikan bahawa manusia jenis mcm ia memang wujud. Tapi SAMO kat DARO aku tabik benar2, sporting n boleh brunding................
Back to top Go down
babaitoni2006

babaitoni2006

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeFri Aug 08, 2008 10:12 am

alooo geng-geng sume...

Topik aku ni tak lah melibatkan semua senior. Segelintir ajak meh..tah dapat dipertikaikan memang dalam 100 memang ada 80 yang macam tu !!!!!! hahahhahah
Di harap topik ini dapat merubah dan mengubah peranan PPP senior. Kita cari jalan untuk mengubah sikap ini terutamanya kepada next generation PPP yang akan jadi senior...!!
woooowww ....
Be a good boy...
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeFri Aug 08, 2008 3:37 pm

kitai ngarap pia mh Parrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeFri Aug 08, 2008 3:59 pm

bounce kami ditu semua manah SAMO... no problem bounce
Back to top Go down
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male
Number of posts : 481
Humor : HA!HA!HA! Gelak kan dia..

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeFri Aug 08, 2008 10:23 pm

dalam byk2 kita kutuk org nih jangan pula kita lupa diri sendiri. jangan sekarang jak kita tau nak kutuk org atasan ni tapi ingat bila rezeki datang pada kita dan kita naik pangkat jangan kita pula sama 2 kali 5 je.
saya tau yg kita orang bawahan ni sentiasa rasa tertindas dan seperti tak diperdulikan tapi kita tak tau apa yg dirasa oleh samo kita. dia orang ni pun masih juga menurut perintah org atasan juga malah mungkin dia orang ni lebih terhimpit diantara nak menjaga hati orang atasan atau nak menjaga hati anak buah.. kita tak tau perasaan orang.
apa yg dikata babaitoni tu ada betulnya tapi saya rasa takde lah sampai dalam 100 ada 80 yg jahat. saya rasa bilangan yg jahat ni sikit aje tapi biasalah bak kata pepatah kerana nila setitik rosak susu sebelanga.
jangan pula kita dengki dengan org berpangkat dari kita. itu dah rezeki dia orang naik pangkat. kita restukan saja insyaallah lain kali rezeki kita pula naik pangkat..
apapun saya berharap kita jangan memburukkan org atasan kita sendiri kerana kalau kita sudah tak mempercayai mereka siapa pula yg akan mempercayai mereka. jika kita saling tidak percaya maka runtuhlah perpaduan dalam profession kita.
disini saya juga meminta pada rakan2 sekalian agar kita jangan gunakan forum ni untuk memburukkan orang lain terutama rakan sejawat seprofession kita. ia seolah-olah membunuh diri sendiri. forum kita ni public. sapa2 boleh tengok, bukan saja org atasan kita malah org dr profession lain. malulah kalau org luar tengok kita memburukkan org sendiri.
saya bukan nak menyebelahi pihak tertentu tapi saya cuma tak nak kita saling memburuk burukkan sesama sendiri. kalau ada pun samo yg benar2 jahat tu. tak salah kita buat aduan melalui saluran yg betul.
tak lupa saya nak mengucapkan selamat menyambut hari kemerdekaan kepada rakan2 PPP semua. semoga murah rezeki kita selepas merdeka nih. dengar kabar harga minyak mungkin diturunkan pada september ni. peace upon us all.
Back to top Go down
babaitoni2006

babaitoni2006

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 8:55 am

Halllllooooo geng2 PPP semua....
Hai saudara Ghost Rider....saya minta maaf kalau ada yang menyinggung perasaan tuan...tetapi dengan jujur saya katakan...dari dulu tak pernah skali pun saya buat komen sebegini. Tahap kesabaran dan keprofesionalism seseorang ada juga batasnya. Oleh kerana saya rasa ruangan ini dapat memberi rasa PERUNDINGAN dan PENYELESAIAN sesama kita PPP, itulah sebabnya saya menyuarakannya..
Saya takda niat nak berdengki dan berjelous sebab saya jauh junior. Saya belum terpikir lagi nak ke sana. Tetapi saya ingin bertanyadengan saudara Ghost Rider yang dihormati...
Keadaan - saudara diarahkan melakukan sesuatu aktiviti yang yang memang masuk di dalam scope tugas (saya tak nak sebut) tetapi saudara telah meninggalkan tugas utama saudara (delay sikit dan sebenarnya boleh disiapkan). Setelah selesai tugas sampingan itu, baru beliau sedar tugas utama saudara ada delay sikit...teruslah melenting dan komplen sana sini dan sampai keluar perkataan yang tak sepatutnya keluar dari mulut seorang yang PRO !! Tindakan saya just jalankan saja dengan sedaya upaya tugas utama saya.. TETAPI tetap ada kutukan dari belakang..kenapa tak nak kutuk di depan. Mana cara pro yang kita agung2kan ?? Sepatutnya kita TAMA BILIK, TUTUP PINTU & BINCANG. Jangan la kita macam anjing menyalak sengapak tuan..heheh. Kalau kita tau benda tu tak betul/salah, kikta kena cari jalan selesaikan. Ini tidak MAIN BELAKANG !Saya berharap sangat kepada semua geng2 kita PPP JANGAN MAIN BELAKANG...
Trima kasih kepada Ghost Rider kerana nasihat....

Bagi saya, saya ni jenis orang cool je limit saya boleh mencecah sampai pecah lubang pending saja...hahahah Very Happy
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 10:58 am

bounce Memang tak masuk akal...kalau keadaan nya sebegitu....hai Babaitoni2006...saya rasa ini bukan kali pertama kan?????.....sepatutnya... sebagai seorang ketua...... Elakkan kita menengking atau memarahi anak buah.... depan staf sendiri...dan lebih lagi depan pelanggan......dan jangan luahkan/ katakan kata-kata kesat...atau menyinggung perasaan.......ibarat memaki anak sendiri.... tapi siapa yang salah...bapa nya jugak kan?????????.........yang tak mengajar.... Setiap masalah boleh berbincang...antara dua mata..... terus terang....kenapa boleh jadi sebegitu....kita selesaikan dan fikirkan cara mengatasi nya....tiada apa yang kita dapat....dengan "meninggikan Suara" denagn anak buah....apa faedahnya??.... cuma akan menimbulkan kebencian.....dalam hati......mana Professional kita...Budaya Korporat kita....kalau dengan anak buah sendiri pun macam "toman makan anak sendiri" inilah dikatakan TEKANAN di tempat kerja.....

.kalau banyak kerja tak jadi masalah ....kalau Ketua kita.....tidak macam tu......Kita akan senang bekerja jika ketua kita..menjadi rakan baik kita...tolong menolong....dan bekerjasama......kalau tidak tahu kita boleh belajar dan bertanya....bukan semua yang kita buat sekarang ni...kita dapat dari Kolej semasa Training dulu......"Bulat Air Kerana Pembentung Bulat Suara Kerana Muafakat"
lol! lol! lol! lol! lol!
Back to top Go down
Ewatt_Bedilang Besi
Senior Forumer
Ewatt_Bedilang Besi

Male
Number of posts : 644
Job/hobbies : Nyabung
Humor : No Pain No Gain

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 12:07 pm

Ukai minta ga nda , tapi setakat tok ok gak sida ke endor aku gawa dito.Tapi memang bc sida ke pama2 mimit nti udah ngena baju ijau nyak( baka baju kerja Farley).Sigi gaya meh kitai di baruh, tat ke aja meh.Tapi nti udah kelalu, ngelaban gak aku, pia ya,...............
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 12:13 pm

ia kati dh PARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Back to top Go down
Ewatt_Bedilang Besi
Senior Forumer
Ewatt_Bedilang Besi

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 12:26 pm

Baka aku agik muda kerja tok mending ke org aja deh..............
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 12:50 pm

bounce ia endang sigi pia ia Parrr..................sama meh kitai tu......enda pia ko dek?????
Back to top Go down
Ewatt_Bedilang Besi
Senior Forumer
Ewatt_Bedilang Besi

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 1:15 pm

Enggai ke kumbai org luba-luba lgk.
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 1:19 pm

auk aja lah,, janji gaji jalai
Back to top Go down
babaitoni2006

babaitoni2006

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 1:23 pm

Walau apa-apa pun aku tetap respect dengan semua senior aku tak kira baju hijau ke baju apa..dan termasuk junior ku juga...
Tapi enti udah nda bersikap pro ni gaya aku kaban...kak di laban meh....tapi nda ulih gak...tulah ngelaban orang tuai ari kitai gak....tapi aku udah bulih jalai penyelesaian...minta pindah 24 jam !!!
Ngai ke bertetak, bepalu,bebukut sesama deresa. Amat jaik nya.....trima kasih bala PPP semua...ingat enti senior ari kaban anang lawa...and enti junior ari orang minta meh tolong....

Bravoooooo yaleeeee cheers Laughing lol!
Back to top Go down
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 2:23 pm

saya faham sangat perasaan u bro babai. saya pun masih gak AMO U29. syukurlah setakat tok aku belum gik bertemu ngan SAMO yg macam ko katakan tu.. dah dua tempat saya posting setakat tok SAMO yg I/C ok je..
tapi kalo sampai main tengking2 tu memang dah tak patut.. kalo saya kena tengking macam yg u cakap tu siaplah SAMO tu kena tengking balik..
saya takde la nak cakap yg u berdengki bro tapi bila kita bercakap pasal hal macam ni memang bunyi macam dengki. org pulak biasanya akan tengok negatif..
saya pun bukan nak bagi nasihat cuma nak bagi pandangan aja mana tau berguna.. saya tak nak kita lantang sangat bersuara dalam forum tok mengenai isu sensitif macam ni, yalah isu orang atasan, isu department.. sebab banyak dah org tahu tentang forum ni.. dan takut nanti kita kena panggil. macam kami orang dah kena panggil sebab isu isu cam ni. saya dan beberapa geng kita dalam forum ni dah kena beberapa bulan lepas.. saya tak mau la nanti u juga kena.. kita kawan mesti saya concern juga dengan u orang semua.
apapun kalo benar lah ada SAMO yg jahat sangat macam yg awak katakan tu, saya rasa baik sangat kiranya awak buat je aduan melalui saluran yg betul. biar ada black and white..
kadang2 kita orang bawahan ni kena juga tegas dan tidak semestinya kita ikut je apa cakap org atasan ni..
Back to top Go down
Ewatt_Bedilang Besi
Senior Forumer
Ewatt_Bedilang Besi

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 12, 2008 4:58 pm

Bagi ke mimit duit nyak...............maioh amat peda aku.
Back to top Go down
babaitoni2006

babaitoni2006

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeWed Aug 13, 2008 4:25 pm

Alooooo geng2 PPP
Thanks bro Ghost Rider...bukan la saya kata mereka ni jahat la bro..tapi kadang2 keterlaluan je..walauapapun saya berharap agar semua warga PPP tak kira yang berpangkat atau yang tak dipangkat...hehehh sama2 la kita berbincang dalam forum ni...ini saja lah peluang untuk kita berunding sesama deresa...cewahh...kalau ada yang tersalah jako...i'm sori. Biasalah benda kalau panas..tapi kalau ada yang di sisi kita bagus...ok la tuuu.

Ewatt_Bedilang Besi ....laluh Magnum4D nya cak...hahahah enti bisi ari tua belayak meh ngau rimau, bepalu ngau Tuan Out lak ke kitai nda bepalau kedirik...hahahah
Back to top Go down
Ghost Rider
Junior Forumer
Ghost Rider

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeWed Aug 13, 2008 8:12 pm

itu lah yg sebaiknya. harap harap SAMO2 yg baru dilantik beramai ramai tu baik2 belaka lah. harap2 juga rezeki kita pulak jd SAMO tak lama lagi. hahaha..

lol! lol! lol!
Back to top Go down
wreig
VIP Forumer
wreig

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeMon Aug 18, 2008 5:15 pm

nadai masalah nti ka nyadi SAMO nya PARRRRRRRRR,, anjung aja nama ngagai YB Igan ila ia ngator ka kita
Back to top Go down
Ewatt_Bedilang Besi
Senior Forumer
Ewatt_Bedilang Besi

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeMon Aug 18, 2008 5:52 pm

YB Ifparrrrrrrr nama ia.
Back to top Go down
Jay
Moderator

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeTue Aug 19, 2008 11:36 pm

bounce beri Cap Langkau sebotol.....nemu agi ia ngatur ia legi.....nyau begorong-gorong jako ia legi...baka Unggal George kitai..din.... bounce
Back to top Go down
Ewatt_Bedilang Besi
Senior Forumer
Ewatt_Bedilang Besi

Male

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitimeWed Aug 20, 2008 12:43 pm

Ukai bakanya ko ia.Bakatok: nti nda ira rusak,(enti nda ila lusa.)
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!   Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!! I_icon_minitime

Back to top Go down

Naik Pangkat !!!!! Naik Eksen !!! Tak tolong anak buah pun !!!!!!!!!!!!
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pos Basik Salah Satu Syarat Untuk Kenaikan Pangkat....Hapuskan Syarat ini...
» [b][color=red]HARGA MINYAK TURUN...HARGA BARANG MAKIN NAIK..APA DAH JADI NI[/color][/b]